Visszatérés a Schwarzenegger múzeumba!
Szóval gondoltam, hogy vissza fogok még ide "térni" és volt erre több próbálkozás, de mielőtt elmesélem, egy kis nyelvészkedést meg kell ejtenem. Amikor a Terminator-t először láttam egy balatoni büfében még katódsugárcsöves színestévén VHS magnóról lejátszva, az a német változat volt, a legendás fahangú hangalámondással.
Súlyzók Arnold első edzőjének, Kurt Marnulnak a terméből. Nagy király volt az öreg!
"Ich komme wieder" - mondta a Terminator az ikonikus jelenetben, ami mind angolul, mind németül röviden és tömören "visszajövök". Hogy melyik barom ferdítette ezt annak idején "visszatérek"-re azt nem tudom, de a köznyelvben nem mondunk ilyet, se nem hangzik jól, de egy jövőből ideküldött gyilkológép biztosan nem mondana ilyen baromságot!
Kurt Marnul már Mr. Austria volt, amikor felkarolta a 16 éves kölyköt.
Pláne, hogy nem stimmel a kontextus sem: visszatérni nagyobb ívű távollét után szokás, nem akkor, ha éppen csak kimész valamiért. Mint amikor kimész pisilni vagy kiborgként kimész egy autóért, hogy visszajöjj és áttörd vele a bejáratot. A Jedi is azért tért vissza a "Jedi visszatér"-ben, mert eltűnt vagy 3 évre a "Birodalom visszavág" után - pont ugyanilyen béna lett volna, ha a "Jedi visszajön."
Eredeti felszerelés. A gömbsúlyzó meglehet még fatertől van. A falakon mindenhol képek.
Ennyi tudományosság után a lényegre térve: pár éve Kathi Bélával akartunk kimenni az Arnold Schwarzenegger múzeumba, de nem akárhogy: Simson Schwalbéval. Ez biztos, hogy Guiness-rekord lett volna, de miután megvásároltam a két járművet és egy barátommal rendbe hoztuk őket, szembesültem vele, hogy ez a kaland túl meredek és egyetlen porcikánk sem kívánja, úgyhogy feladtuk. Aztán tavaly már normálisan akartunk eljutni az objektumba, de valahogy nem jött össze.
Megnézheted, mekkora vagy hozzá képest, elvileg életnagyságú
Idén összefutottam Vincze Árpi bácsival, aki nyomta is az infót, hogy minden évben kimennek Arnold születésnapján. Nyilván ezt erős túlzásnak érzem, de Bolla József (Wabba testépítő világbajnok) feldobta az ötletet: mi lenne, ha simán csak kimennénk mi is? Úgyhogy belőttük, hogy Augusztus 20.-a alkalmából - kívánatos módon elkerülve a tömeget - magunk között ünneplünk azzal, hogy megnézzük a múzeumot.
Megnézheted azt is, hogy a Terminatorhoz képest mekkora vagy!
Hogy fűszerezzem a kalandot: Józsinak lett egy Mustangja, közben, de minek kispályázni, ezért rögtön Shelby GT 500. (Nevében a lóerő is.) Igen jóféle, bitang kis Mustang ez, kár, hogy nem fotóztam le - esztétikailag is tökéletes, fekete. Van rajta agresszív spoiler meg biszbasz, ennek ellenére nem tudom láttam-e már Mustangot, ami ennyire tetszett, rohadtul illik hozzám - de cseppet sem vagyok irigy, örülök hogy Józsinak összejött. És ugyan mindenki azt hiszi, valami hasonló cégautóval járok Scitec-re dizájnolva a 20 éves tevékenységem után, valójában cégautóm sincs, csak saját, de az dízel, nem V8.
Conan kardja: sajnos nem lehet kézbe venni, Józsit meg nem látta senki!
Elindultunk két autóval, Józsiék ketten, mi is ketten, csakhogy elkezdett esni az eső, így nemsokára szembesültünk azzal, hogy a Mustang túl erős ahhoz, hogy normálisan úton lehessen tartani esőben: gyakorlatilag kínszenvedés lett volna elmenni vele Grazig, így Józsiék átültek hozzánk.
Erre meg nem lehet ráülni! Ami nem csoda, mert a filmből megmaradt egyetlen példány. A háttér akrilfestmény, nem fotó!
Négyesben hamar elment az idő Grazig. Thal a Grazot övező hegyek túloldalán megbúvó kis falu, nagyon szép környék, ami nyilván nem volt ilyen csinos a hatvanas években, de azért ne úgy képzeljük el, hogy Arnold Schwarzenegger valami szibériai mocsárból cseppent közénk.
A múzeum a szülőházában lett berendezve, amelyet teljes egészében megvásároltak, pedig tudomásom szerint csak az egyik szint volt a családé - ha az emeleti, akkor főleg hiteles a restaurált pottyantósvécé-megoldás.
Arnold otthoni gépe, amit akkor használt, amikor nem tudott bejutni a terembe
Eszem ágában sincs leírni, mi található a múzeumban!
Ugyan számomra Arnold Schwarzenegger személye már messze nem az, akit egykor a hősömnek hittem, de akkor is felbecsülhetetlen értékű relikviák vannak itt kiállítva. Elsőre olyan kicsi az ingatlan, hogy azt gondolnánk, 10 perces program, de mi lazán eltöltöttünk itt két órát.
Annyit súghatok, hogy a belépő kb. 5000 Ft, ami semmiség ezért az értékért, a merch cuccok pedig igen jók, baráti áron lehet vásárolni emléktárgyakat, de még edzőtáska is van.
Ez az a hely, ahova kötelező eljönni, ha már megvolt a Miskolci Cutler Hardcore gyűjtemény.
Bátran add hozzá a bakancslistádhoz!
Nagyok a kicsikért!
Teljesen kezdők is jelentkezhetnek az alábbi kategóriákba, amelyen nem utolsó sorban abszolút ifjúsági korcsoportokkal indulnak:
- Fiú 13-15 éves kategória
- Fiú 15-18 éves kategória 75kg, 85kg, 85+kg
- Férfi 70kg, 75kg, 85kg, 85+kg
- Masters 90kg, +90kg
-Lány 13-15 éves
kategória
-Lány 15-18 éves
kategória
65kg, 65+kg
-Női kategória 65kg, 65+kg
Minden kategóriában bal és jobb kézzel is lehet indulni.
Regisztrációs díj 1000 Ft, ami 100%-ban jótékony célra lesz fordítva.
Jelentkezés a helyszínen 8.00-10.00-ig!
info: 06307863220
sztanek555@gmail.com
Arnold Schwarzennegger születésnapi turné?
Félreértés ne essék: nem Schwarzenegger turnézik, hanem az a csapat Vincze Árpád szervezéséven, akik már hetedik éve minden évben tiszteletüket teszik az Arnold Scwharzenegger múzeumban.
Árpi bácsi nagyon nagy testépítés fanatikus, a fél világot bejárta már ezügyben és van is egy eléggé oldschool edzőterme Egerben, ahova szégyenszemre még nem tudtam eljutni.
Már csak azért sem, mert ugyan régi ismerősök vagyunk, de elveszett a kontakt: még szerencse, hogy találkoztunk a Cutler Miskolc Hardcore nyitón. (Ezúton is köszönöm az elismerő szavakat, amelyet üzenetben kaptam.)
Itt megjegyzem hogy a hely annyira kultikus, hogy ha én nem is, de Samir Bannout eljutott: tett egy ki- vagy inkább betérőt oda, nyilván amikor az egri Cutler Allure-ben járt.
Szóval elindult a csapat tegnap Thal-ban, a Graz melletti kis faluba, ahol annak idején az "Arnold Schwarzenegget-sztori"-t forgattuk. Arnold holnap (lúlius 30.) lesz 77 éves, hogy adjunk a számmisztikának is, de a 7 éve minden évben kilátogató csapat nem 7 tagból áll, hanem idén 10, tavaly 14 ember volt, ennek nagy részét én is ismerem Árpi bácsi szerint.
Az ötlet nem rossz máskor sem, nem kell hozzá születésnap: mi is ki akartunk menni Kathi Bélával, 10 éve, meg nem régen is, de az első egy beteg ötlet volt, a második pedig elfoglaltság miatt meghiúsult egyelőre.
Várom holnap a képeket, hátha abból is összehozunk valami sztorit.
Nyomd le a vékony srácot!
Kissé beugratós kihívást talált ki a Magyar Karbirkozó Egyesület: ki lehetett állni szkanderozni 1-2 látszólag ártalmatlan versenyzővel, progresszíven növekvő pénzdíjért.
Az első szint 1000 Ft volt Bosnyák Mátéval, utána lehetett továbbmenni, vagy eltenni a lét. A következő 10.000 Ft Gere Dáviddal, majd a legtökösebb kihívók Sztanek Ádámmal kerültek össze 100.000 Ft-os díjért, amennyiben sikerül lenyomni. A helyszín a városliget volt.
A karbirkózók 11 ezer bukóval zárták a napot, ami csekély ár a sportág vicces népszerűsítéséért!
Libanon Oroszlánja a Goldban is volt!
Mellékes apróság, hogy a mobil hangosításom tápegysége elveszett, gyorsan kellett vennem egy másikat hogy megtarthassuk a rendezvényt, de hát szokva van az eke a szántáshoz. És az sem meglepő, hogy tegnap megtaláltam a kocsiban, mert soha nincs idő rendezvény után semmit összepakolni normálisan. Jelenleg 4 objektívsapkám hiányzik például, de nyolcat fogok rendelni élből.
Rizikó ide vagy oda, nem panaszkodhatunk! Nem csak ahhoz képest, hanem abszolút értékben sem, mert meglepően sokan jöttek el. Nyilván a nem sokkal ezelőtt tartott Ronnie Coleman eseménynél ez sokkal kisebb volt, de azt hiszem az élmény megvolt Samirnek is.
Hogy ne legyen két rendezvény ugyanaz, itt is volt variáció, Kathi Béla ötlete az volt, hogy Samir mellett, Kökény Béla, Bohos Kornél és Tóth Dani is benne legyen a programban. Nyilván ezt kissé nehéz volt megoldani, de Dani és Kornél sztorijai mellett Kökény Béla szakmai szemlélete is sokat tett hozzá az ügyhöz.
Az esemény után Samir ún. "training clinic"-et tartott a Scitec Gold négy edzőjének. Hungarian Hammer Németh Pistivel beszélgettem erről a részről és elképesztő pozitívan nyilatkozott. Nyilván sok év rutin után nem biztos, hogy újat tanul az ember, de ha figyelembe vesszük az apró nüanszokat, amit tényleg csak a vájtfülűek értenek, akkor bizony az élmény nem csak abban merül ki, hogy egy legendával edzhetett az ember, hanem mindig lesz valami okosság.
Még az NPC/IFBB Pro liga is jelen volt
Az utólagos visszajelzések számomra megdöbbentően pozitívak. Ugyan ez a többszereplős formátum Samirral kevésbé működik mert nagy dumás és nyilván rajta volt a fókusz, de Béla ötlete az volt, hogy megtisztelje top sportolóinkat, hogy egy platformon láthatja őket a közönség.
Fotózni sajnos gyakorlatilag nem tudtam, cserébe kivételesen megosztok egy bölcsességet Samirtól: szerinte akkor lehet sikeres testépítő valaki, ha minden más rendben van az életében és alapvetően boldog.
És ha végiggondoljuk, ez az üzenet sokkal súlyosabb, mint amilyennek elsőre hangzik.
I. MuscleFit Kupa - nem mindenki strandol!
A háziverseny szó helyett használnék én másikat, de nincs jobb kifejezés egyelőre, ezért meglehet a nyelvújítás eszközéhez kell folyamodnom előbb-utóbb.
A házi ugyanis úgy hangzik, mintha a garázsban vagy a retro kisteremben csinálnánk valamit, de itt azért nemhogy rendesen meg volt csinálva a helyszín hangosítással és mindennel, de még a verseny folyamatát mutató monitor és erőemelő felszerelésekkel foglalkozó stand is volt.
A három fogásnem a fekvenyomás, guggolás és felhúzás, itt nem hagyták el a guggolást, mint ahogy sok versenyen divatos és bicpesz versennyel sem lett helyettesítve.
A helyszín pedig - a Muscle Fit edzőterem a Camponában - nemcsak hogy rendben van a maga 1600 négyzetméterével, hanem a 100% Bodybuilding felirat nem viccből került a bejárat fölé, mert a hangulat és a felszerelés pontosan ez.
Csaba fiatal kora ellenére nem csak versenyszinten ásta bele magát az erőemelő sportba, hanem küldetésszerűen próbálja minél jobban népszerűsíteni, de amikor megkérdeztem, hogy ennyi verseny mellett miért akar még ő is szervezni, mellőzve a filozófiai mélységeket kibökte a lényeget: hogy nekik is legyen versenyük.
Senki nem volt gyogyós: a vicces képek Kriszta éppen a mentális felkészültségről beszél egy versenyzőnek
50 fősre tervezték ezt a kis versenyt, de sikerült felülmúlni. Mindig jó látni, hogy a strand helyett komolyabb programra is hajlandóak a fiatalok, bár a jelen időjárásban ez lehetett most ésszerű menekülés, úgy látom a súlyok iránti lelkesedés kétségbevonhatatlan.
Nem csak a hangulat volt nagyon jó, de nekem külön jól esett, amikor egy versenyző megköszönte, hogy eljöttem.
Legyen minél több ilyen - mármint ilyen jó kis versenyek!
képek: én
Ronnie Coleman Budapesten?
A ranglétrát végigjáró, majd hosszú évekig veretlen óriás személyét a mai napig misztikum övezi. Sokat tudunk róla, de nem eleget - és ez az, ami megváltozhat 2024.07.11-én 17.00-tól a Scitec Gold rendezvényén.
Mert igen, Ronnie idejön és szemináriumot tart - szinte kötelező eseményként a testépítés iránt komolyan érdeklődők számára!
A program kicsit komplex: a terv az, hogy 17.00 összegyűlünk és megmutatjuk a legendának, hogy milyen a magyar fogadtatás. Akkor fog megérkezni és remélhetőleg olyan komoly ováció fogja fogadni (pl. mint annak idején Kai Greene-t) hogy ismét a világ tetején érezze magát. Reméljük számára is olyan élmény lesz, amit sosem felejt el. Te sem fogod ha eljössz, hogy személyesen lásd és átéld!
17.30-tól a szeminárium helyszín a Lurdy mozi. Innentől a rendezvény (nagy költségvetésűnek mondható jellege és a korlátozott férőhely miatt) csak a jeggyel rendelkezők számára nyitott. (Itt megjegyezném, hogy Ronnie Colemant idehozni nem két forint, ráadásul a menedzsment előír egy minimum belépődíjat is, amit súlyos tárgyalásokkal sikerült a Nyugat-európainál sokkal kedvezőbbre faragni.)
A szervezők: Buranits Ildikó,
Csuhai János és Kathi Béla.
Csuhai Jancsit és Kathi Bélát nem kell bemutatni, ők finanszírozzák az eseményt, pontosabban a Scitec Gold, de a viszonyt szerintem nem kell magyarázni.
A promóter Buranits Ildikó lesz, aki már akkor profi versenyeket szervezett (többek között a legendás Erkel színházas profi GP-t) a világ top versenyzőivel, amikor én még nem is tudtam, hogy testépítő médiaszemély leszek. Aztán a sok évig szezonnyitó Mátra kupákat és a Fitparédékat köszönhetjük neki, míg eljutott oda, hogy ma a csúcsot, azaz az NPC/IFBB Pro vonalat képviseli Magyarországon és nemzetközi szaktekintélynek számít.
Ronnie Coleman magyar hangja Balogh-Wittman Rómeó lesz, az egyik létező legnagyobb Ronnie Coleman-szakértő, a Men's Mentis alapítója, a "Gym Maker". Normális esetben ő biztosítja a gépparkot a Cutler Gym-eknek és sok már színvonalas edzőteremnek is, most pedig a tolmácsolást fogja.
Naturallstars 2024
Rögtön az elején tisztázódott is a díjazás kérdése, ahogy megpillantottam két, nyilván valamely versenyzőkkel rokoni kapcsolatban levő hölgyet, akik az információ közzététele érdekében voltak szívesek megállni egy fotóra. Nem támogatta egyébként telibe a Scitec a rendezvényt minden erőfeszítésem ellenére sem, de sikerült tető alá hozni egy kedvezményes vásárlási konstrukciót a területi képviselő segítségével.
A szokásos öltözői hangulat, mint minden versenyen, de itt valahogy lazább az atmoszféra, mindenki vidám.
A testépítő versenyek ismérve, hogy gondoskodnak a színpadra lépés előtt egyfajta pszichedelikus átlényegülés-élményről, azaz hagynak időt felkészülni lelkileg, hogy leküzd a színpaddal kapcsolatos félelmeidet. Ez a nemzetközi sztenderd. (Aki képben van az tudja, hogy mit írtam meg most sajtóverzióban. )
Csizmadia Zoli mindenhol ott van, de nem csak az INBA versenyeken: Powerchallenge-n, Liga kupán, mindenhol összefutok vele!
A naturál testépítés sokkal közelebb áll a hétköznapi valósághoz, pláne az egészséghez. Ugyan nem annyira extrém a fizikum, de sokkal több edzőterembe járó számára elérhető és bármilyen hihetetlen is, így néz ki valójában egy egészséges izomzat.
Nagyon rövid időt töltöttem a rendezvényen, éppen valami női kategória értékelése folyt, meglepő módon csupa női bíróval.
Georg Dorn a nevével ellentétben elég magyar ahhoz, hogy itt éljen és beszéljen is magyarul. Ő lesz a majd újrainduló BBTv egyik szereplője, igen jó anyag készült vele évekkel ezelőtt. És most visszatért, igaz, második helye ellenére meg kellett cinkelnem, mert "lefelé" nem váltunk kategóriát, pláne nem bajnokként, pláne nem ebbe a kategóriába. Remélem legközelebb a helyes kategóriában indul.
Ez az szemszög amit a nézők nem látnak és nem is érdemes, mert a pózokat mindig előre mutatják a versenyzők, tehát úgy pózolnak, hogy szemből néznek ki előnyösen. Ezt sok balfék fotós meg tévés nem érti. Hangulatképnek viszont jó.
Úgy látom, Farkas Heni volt a vezetőbíró. Ő egyébként alapköve az INBA-nak, de a Natural Olympián is minden évben nyer.