Felháborító? Filkor Roland nem indul a Superbody-n?
Filkor Roland a Builder team-en kívül Lantos Johnny csapatának - a legjobb kifejezéssel élve - hűséges tagja, sosem felejti el Johnny-t megemlíteni.
Lantos Johnnyi október 26-án a Superbody-n fog pontozni, Roland azonban - aki egyébként demográfialiag rendkívül közel esik a váci Ittali Pizzériához - mégsem fog a Superbody-n indulni, ahogy azt tette Masters-ben tavaly. (A Masters kategória jelentőségéről még írok.)
Miféle konspiráció lehet eme szörnyű aljasság mögött? Talán a pizza?
Nem, nem a pizza: Roland egyszerűen neves, sőt elit naturál versenyző, a "Dicsőség Csarnokának" tagja. Márpedig az INBA Universe pont a Superbody napjára esik, ami hatalmas baki, de arra nem volt mód, hogy a Superbody-t tegyük odébb, mivel huszonéve ugyanaz a dátuma.
Így Roland hazai pályán fog versenyezni: reméljük minél nagyobb sikerrel!
Testépítésválasztó!
Nyilván egy ilyen rendezvényen a cél a sportágak pozitív oldalainak domborítása a fiatalok felé, mert bár a súlyzós edzés mindenféle válfaja egyre népszerűbb, kevesen találják a szarva között a tőgyét (ez az agráripari hasonlat a fenti képen látható vontatóról jutott eszembe).
Azaz nem feltétlenül látják a lényeget és a befektetett munka értékét, sokan pedig egyszerűen félnek kipróbálni, főleg az kevésbé fiatalok, holott a sportág előnyei és egészség szempontjából is fontos jótékony hatásai felbecsülhetetlenek.
Gábor idén tavasz után ősszel is verseny, Tomi a tavalyi Superbody Gp győzelme után csak jövőre, így míg Gábor a fizikumát mutatta meg, Tomi inkább a verbális képességeire helyezte a hangsúlyt.
foto: Tóth Renáta Bodyfitness versenyző
WRPF European Showdown
Jaworzno Miskolc méretű város és ha valaki nincs képben: Lengyelország viszont nem Magyarország méretű, így az egyik erősport-nagyhatalom Európában. Mészi és Oláh Ákos jelentős mennyiségű kilométert tettek autóikba náluk.
Ákos 215kg-al nyerte az Open-t -100kg kategóriában, Mészi pedig a Masters - 140-ben 261-et nyomott, javítva a tavalyi csúcsát és ezzel All Time rekordot állítva fel.
Mellékesen Mészi többet tudna nyomni, de mindig annyit nyom, amennyi elég a győzelemhez. Ez inkább amolyan bemelegítő verseny volt, mert 4 hét múlva Arnold Classic!
Ha úgy vesszük, egy álom vált valóra!
Augusztus 17. volt az ABS Series Pro verseny Dublinban, amellyel kapcsolatban Majoros Kriszta (Team Scitec) első mondata arról szólt, hogy óriási élmény volt olyan, erőemelő berkekben sztárként ismert emberekkel versenyezni akiket eddig csak interneten látott és akikre eddig csak úgy gondolt, hogy de jó lenne őket élőben látni. Két világrekord is megdőlt.
Nagyon profi volt a szervezés, beleértve a versenyzők ellátását: póló, nadrág, sportmelltartó, névre szóló övre húzható dísz, kulacs, hidratáló italpor. Ami még durvább: nevezéskor jelezni kellett, milyen kaját szeretnének mérlegelés után visszatölteni - Kriszta csirkét kért rizstésztával.
Mindez úgy, hogy a nevezési díj nem magasabb mint más versenyen, de a nevezési díj többszörösét költik a versenyzőre.
Mivel hiába Bajczer Csabával együtt mentek versenyre, ha ő is versenyzett, ezért nem Csabi, hanem egy idegen segédkezett Krisztának bandászolni, aki nagyon profi volt, de versenyzőként ez elég rizikós megoldás.
A sztori innen már kicsit kellemetlenebb: a verseny előtt két héttel Kriszta megbetegedett és nem tudott teljesen kilábalni belőle, így nem nagy reményekkel utazott Dublinba.
Ennek ellenére egészen jól sikerült és egyéni rekordot tudott nyomni (nyilván fekvenyomásban) 65kg-os testsúllyal 102,5 kilót.
A következő verseny: Poland Pro szeptember 28, ahol szeretne 105kg-ot nyomni.
Miért jár Rigó Ricsi több terembe is?
Az ornitológiai szempontból kellemes nevű testépítő bajnok (tavaly Superbody ezüst után WFF Világbajnok lett, de korábban IBFF is megvolt) különleges szokása, hogy egyik teremről a másikra száll, naponta váltogatva.
Normálisan mindenki abba a terembe jár, ami szimpatikus számára, vagy amelyik közel van. A versenyzők azonban gyakran "turnéznak", azaz egyszer itt edzenek-egyszer ott. Ennek több oka is van: vagy alkalmi edzőtárs miatt, vagy a változatosság, vagy az eltérő felszerelés miatt.
Rigó Ricsinél (Team Scitec) ez szinte általános, napi szintű variálást jelent. A bázis Fitlife Békásmegyer és a Linum Fitness Nagykovácsiban, de gyakran megfordul mostanában Veresegyházon a Guld's Gymben, vagy Red Iron Gym-ben Balassagyarmaton, a Quasimodo Gymben Salgótarjánban sőt a nemrég nyílt Gladiator Gym-ben Losoncon is.
Vajon termeli az autója a benzint és szeret utazni? Nem, mert dízel!
A logisztikai szemponttal mindenképp jó irányba kapisgálunk, hiszen Ricsi munka- és lakóhelye jelentős távolságban van egymástól, úgyhogy a kevés nálam-többet-autózó-ember között van ő is Pest és Nógrád megyében gyűjtött kilométereivel. Fel lehet úgy is fogni, hogy néha az is szempont, hogy éppen a munka miatt hol tartózkodik, de van egy másik elmélet is.
Sosem rossz ötlet a fentiek szerint a változatosságra hangsúly helyezni, de Ricsinek konkrét oka van, mivel a már közismert sztori szerint 3 éve leszakadt mindkét combja egy nehéz guggolásnál, így hagyományosan már nem tud készülni.
Ezért minél többféle eszközön próbál lábat edzeni, kihasználva a fent említett összes terem eszközparkját, hiszen nyilvánvalóan mindegyikben másféle gépek vannak.
Mindez nem jelenti azt, hogy mindenkinek több terembe kell járni: egyetlen terem tökéletesen elég - de van akinek mást dob a gép és mások a lehetőségei. Ha meg egy versenyzőnek felajánlanak egy VIP bérletet, sosem utasítja vissza!
foto: én (a Linum Fitnessben készültek)
Hányadszor megy Mészi Arnold Classicra?
Ez úgy lehetséges, hogy az európai Arnold Classic Madridban lesz és az IFBB Elite pro vonalhoz tartozik, amely a szétválás óta inkább konkurál az amerikai NPC IFBB Pro vonallal - mindez azonban az WRPF fekvenyomó versenyét nem érinti, az ettől független rendezvény az Arnold Classic Expo-ján, így szabad volt a választás, hogy melyik legyen a kettő közül.
A stratégiai megfontolás nem csak az, hogy nem kell annyit repülni és anyagilag is sokkal jobban jön ki, hanem hogy ezzel a verzióval Mészi be tudja vállalni az IPL VB-t is Athéban.
Mészi negyedik alkalommal fog Arnold Classicon versenyezni, remélhetőleg a megszokott sikerrel!
Alida megy az Olympiára!
Alida a Wings Of Strength versenyen szerezte meg a profi kártyát pár éve, szerintem annak is Alina Popa ex-női profi testépítő, Ms. Olympia ezüstérmes volt a szervezője, de első önálló profi női bodybuilding versenye volt, az Alina Popa Women's Bodybuilding Classic Pro. (Ha így kell írni, mert diszlexiás leszek ezektől az elnevezésektől.) Így az is nagy szó lenne, hogy ennek első győztese Alida, de a lényeg itt a Ms. Olympia kvalifikációban van.
És igen, ezzel hívott tegnap Alida: "mondtam neked, hogy át akarok esni az O betűn a színpadon!"
A dolog jelentősége abban van, hogy a legendás Szikszai Gabi óta nem volt női testépítő a Ms. Olympián - 30 éve!
Alida 2024 szeptember elsején sporttörténelmet írt és a hab a tortán, hogy Trucza Orsi is bemutatkozott ugyanezen a színpadon.
foto: Jozef Adlt, Trucza Tibor
Az ausztrál evő csúnyán ránk ijesztett!
Most volt az első hivatalos bajnokság a Bikás Parkban.
7 selejtező után lehetett a döntőbe jutni, egyenes ágon jutottak tovább a győztesek. A selejtezőkön mindig az helyszínt adó étterem dönti el a menüsort, azaz, hogy mivel akarja szívatni a versenyzőket. Bármi előfordulhat a 3 kiló Pad Thai-tól a Burgerig vagy valami nagyon csípősig. A szint már magas volt, nem lehetett bejutni a selejtezőre se azzal, hogy ha a mama azt mondta otthon, hogy Dezső kétszer szedett a főzelékből.
A hét selejtező hét döntőse küzdött meg végül.
A döntőn a menü:
1 sima hamburger
1 lepényburger
1 pirog
1 ehető tányér
1 fagyis gofri
1 halas gyros.
Még sztárvendég is érkezett: James Webb világbajnok negyedik helyezett ill. nemzeti bajnok Ausztráliából. Versenyen kívül megmutatta, hogy hány az óra világszinten, fele annyi idő alatt ette meg a menüt, mint a győztes Lazók "Kőműves" Csaba. Ő jutott ki az EB-re.
Fegyi nem nyert ugyan, de nem vallott éppen kudarcot, mert második lett.
Külföldön egyébként egészen népszerű már ez a vicces sport-szerűség, de hogy nálunk is ismertebb legyen, annak érdekében jól fog jönni, hogy jövőre nálunk rendezik a világbajnokságot!
Az ászok megmutatják, hogyan kell csinálni!
Nyilván ezt nem úgy kell érteni, hogy az edzés unaloműző vagy hobbi tevékenység, mert ezen a szinten ez egyszerűen ennél sokkal több. Nem egy program, hanem az életük szerves része - a közös edzés azonban már logisztikai okok miatt is felfogható különlegességnek, vagy szabadidős programnak.
Annak pedig nyilván jobb, mint a hétvégi romkocsmázás, szarzenére fesztiválozás és egyéb népszerű aktivitások, ráadásul anyagilag is jobban jön ki.
Mészi, Kathi Béla, Sántha Tomi és Szabó Zsolti: érdekes, hogy mindenki minimum két sportágban teljesített anno bajnoki szinten. Kivéve Mészit, aki csak fekvenyomó, igaz abban világklasszis egyrészt, másrészt bármikor agyonveri a többi hármat egy Shrek-hasonmásversenyen.
Az edzésprogram ilyenkor - ahelyett, hogy mindenki bőszen számolgatná, hogy melyik izomcsoport jön éppen az edzéstervében - kedv és mindent bele alapú, azaz egyfajta mókás kompromisszum, tehát nem vérremenő vitákkal dőlnek el a gyakorlatok, épp ellenkezőleg.
Egyedül a láb esik ki ilyenkor, mert abban lehet jelentős erőszint- és edzéstechnikai különbségek vannak. Például Sántha Tomi komoly combizom-szakadása után már sokkal precízebben, megfontoltabban és lassabban edz, úgyhogy nem megy bele semmilyen hülyeségbe, mert saját bevallása szerint nem akar megfelelni a jövőben sem a vezetéknevének, ráadásul készül is, úgyhogy nem kockáztat.
Alapvetőn szuperszett-alapon ment az edzés, a Cutler Miskolc Hardcore exkluzív, oldschool gépparkján. Volt itt minden: melltámaszos evező, lehúzás (nem pénzben), hátsó váll klasszikus Atlas peck-deck gépen, előreemelés franciarúddal ferde padon hason fekve (ott meg is vizsgálta Kathi Béla, van-e akkora Sántha Tomi válla, mint az ő feje), Smith-gépes mellről nyomás, Hoist ferde vállbólnyomó fordított beüléssel, kalapács bicepsz, stb.
A súlyok persze az óvatosság kedvéért maxon, néha még plusz nehezítéssel is, ennek ellenére az ismétlésszámok meglehetősen magasak voltak, 10 alatt sosem, de gyakran ki-mennyit-tud-csinálni-módszerrel egyfajta versengésben próbálták kideríteni, hogy tulajdonképpen ki is az erősebb, egymás kedves fikázása mellett.
Tény, hogy az erőszint külön-külön is rettenetes, még akkor is, ha mindenki túl van a fénykorán. De nem is a nyers erő számít, hanem a tudás és tapasztalat, amit emberöltőnyi idő alatt megszereztek.
Persze nincsenek metronómmal mérve a pihenőidők, mert mindig előjön valami jó sztori a múltból, amit már a kamera kedvéért is muszáj elmondani ilyenkor, pláne ezen a helyen, hiszen a magyar erősport újonnan nyílt szentélyében vagyunk, vagy legalábbis az erősportnak emléket állító gyűjteménynek otthont adó teremben.
Mindenkinek megvan a maga erőssége. Szerencsére ezúttal nem tudtuk meg, kinek a legszebb a lába papucsban, de pl. Mészi ötven kilós egykezes bicepszezése önmagáért beszélt, vagy Kathi Béla nézett ki legjobban a Hoist vállnyomó gépben.
A vállnyomón egyébként vetkőző sorozattal szívatták egymást: kellemetlen, de ha 1-3 közötti számban ordibálnak neked neves sporttársak, az ad némi késztetést, hogy megcsináld a sorozatot.
Pont nem lett jó a kép Mészi ötvenkilós egykezeséről, mert mozgó célpontnál kissé nagy a hibarátám fotózásban, de szerencsére a világ egyik legjobb bicepszgépe is megtalálható itt, amin Mészi rendesen át is szellemült.
Bélának a vállára kellett vigyázni a Smith-gépes nyomásnál, de stílszerűen bevállalta. Néha sajnos az élet kényszeríti az embert jobb technikára, de szóba került az a trükk, amit ízületvédelem szempontjából sokan nem ismernek: ha fájnak az ízületek, növelni kell a vízfogyasztást - neki ez bevált!
Sok gyakorlat, nagy volumen ment le összességében, pedig az első szuperszett-párosnál megemlítették halkan, hogy a hátuk már most kész van.
Volt-e edzés előtti formula? Volt, de edzés után formula is volt a terem alapító és szerepelni nem szerető Győző egyik kedvenc helyén, a Gorilla Burgernél, ahol nyilván nem tűntek tájidegennek a sportolóink, lévén akad némi külső hasonlóság a névadó fajhoz.
A végére rossz hír a Kathi Béla-ellentábornak: ugyan nem volt komoly versengés, de azért úgy néz ki a teljesített ismétlésekből, hogy ő bírta a legjobban. Csakúgy, mint a többiek - a korral elfelejtett gyengülni.
A Vasember visszatért!
Matyi amióta főleg külföldön él, évente 1-2 alkalommal tölt időt itthon, úgyhogy maximum ennyiszer találkozunk. Talán ez is az oka, hogy legutóbbi alkalommal felemlítette, hogy közel 20 éve vagyunk barátok.
Amikor először találkoztunk én már csináltam a Bodybuilder Webmagazint (béke poraira!), de akkor még személyi edző voltam a szintén megszűnt Powerhouse Gymben. (Ez utóbbi objektum tulajdonosa két exkluzív edzőtermet is nyitott azóta: a River Fitnesst és a Gobuda Fitnesst, ez utóbbi olyan stílust képvisel, ami egyedülálló.)
Matyi a megszokottól teljesen eltérő formában űzi ezt a sportot: mivel nem magas és nem nehézsúlyú versenyzőről van szó, ő egyedül életmódjában, az edzőteremben és a konyhában testépítő, azonkívül nem is nem is tudja róla senki. Nem magamutogató, nem kérkedik sehol, a családi és ismeretségi körében fogalmuk sincs róla, hogy több évig versenyzett is. Nem titkosügynök, hanem diszkrét-testépítő. A sportot önmagában szereti, nem pedig a külsőségekért, de amúgy a munkájában valósítja meg magát. Sokan eltanulhatnák ezt tőle!
Mivel információvámpír vagyok, magam is sokat tanultam tőle, hiszen komoly edzői háttere van és már ugyan rég visszavonult a versenyzésről (magam is vittem pár versenyre anno), de a mai napig szigorú egészségalapú elvek szerint él és folyamatosan edz.
Most hogy beszélgettünk egy év után végre, vicces módon pontosan ugyanazt mondta, mint Samir Bannout: az egészség az alapja mindennek. Ennek érdekében diétán kívül is csak minőségi alapanyagból készült ételt eszik, mert ez tartja 50 évesen formában. Sokszor fotóztam már, majdnem ugyanúgy néz ki, mint a legelején!
Mondjuk nem tudok lekattant arról, hogy szerintem úgy néz ki, mint a Vasember és habitusra is hasonló. Az egyik szuperhős-történetét el is szoktam mesélni szemináriumokon - de itt nem teszem, ezért érdemes szemináriumra jönni!
Matyi ebben a két BBTV adásban szerepelt.
Rigó Ricsi parancsnok lesz?
Ricsi ugyan nem az a kifejezett celeb alkat, de a szakmában kedvelik és értékelik, ezért mindig jön számára valami lehetőség. Úgy néz ki, újabb "presztizs" pozícióba fog kerülni, mert a Veresegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnoka lett, amely négy település ügyeletét fogja ellátni a jövőben.
Hogy Ricsi hogyan oldja meg ezt a másik két munkája mellett, azt nem tudom, de láthatóan nem szeret unatkozni.
Alakul a Superbody Masters mezőny?
Debreczeni Gábor és Major Zsolt együtt edzettek a napokban Kokovai Andor termében Szegeden, hiszen mindketten a Kokovai Team tagjai.
Major Zsolt sokszoros világbajnok, Vida Fitnesszes volt sok éve, majd Vida Zoli sajnálatos halálával került át a Kokovai Andorhoz.
Kérdeztem Gábort, volt-e valami különlegesség az edzés során, de azt mondta, most semmi, utoljára lábedzésnél hányt, most pedig csak karoztak.
Major Zsoltit évek óta próbálom visszacsábítani a Superbody színpadára, talán most végre sikerült is. Mint ahogy évek óta próbálok egy Masters mezőnyt építeni, hiszen vannak jó versenyzők, csak éppen Superbody-n nem mernek elindulni, vagy csak nem számolnak vele a lejjebb vázolt okok miatt.
Más kérdés, hogy Zsolti Mastersben akar-e indulni, meg persze a sors iróniája, hogy lehet hogy én már ott sem leszek a Scitec marketing osztállyal lévő nézeteltéréseim miatt.
Az mindent elmond, hogy a Superbody-ról már megint nincs egy árva grafika sem, a szervezés meg sem kezdődött, miközben az összes "konkurens" versenyszervező már tavasszal reklámozta az őszi versenyét. Pedig évek óta pofázom, hogy ezt januárban kell elkezdeni!
Apró vicces közjáték, hogy máris frissítenem kell a hírt/cikket, ugyanis jelentkezett nálam Tóth Renáta (aki nem mellesleg top body fitness versenyző) hogy az első verziókban kiírtakkal ellentétben ő fotózott, úgyhogy vannak rendes fotók, gyorsan ki is cserélem őket. Gabi valamiért rosszakat küldött el, de mentségére szólva, legalább jelentkezett a sztorival.
Fotó: Tóth Renáta
Tóth Peti is kikerült - a falra!
Fontos tudni, hogy a Cutler Miskolc Hardcore gyűjtemény és dekorációt, valamint rangot jelentő fali képgyűjtemény kifejezetten a magyar sportolókról szól.
És ugyan Tóth Peti mögött versenyzésben még nincs olyan sok év, mégis kivívta a rangot, hogy a legnagyobbak között emlegessük - nem csak iszonyat ereje, kőkemény hozzáállása, hanem amiatt is, hogy több sportágban is az élen van. Ha testépítés, ha erőemelés, ha powerchallenge, nincs olyan, hogy ne merüljön fel a neve.
Gladiátor Tábor Superbody és Erősember bajnokkal!
A másik pedig a hivatalos erőemelő szövetség, a MERSZ elnökségi tagja, aktív erőemelő bajnok, sok éve a barátom.
Nos, az előbbi Fekete Miki vidám egy fickó és úgy látszik szereti huncutságokon törni a fejét. Ilyen a Gladiátor Tábor, amelyet a makói Maros-parton, Molnár András (nyolcaska) nem tudom hivatalosan milyen nevű bázisán rendeztek meg. Ami egy csoda hely egyébként, ha gyerek lennék, őrületesen beszabadulnék ide, de még így is vissza kellett fognom magam.
Van itt minden: V8-.as motorblokkot imitáló tűzrakó helyek, szállásnak óriás iglu benne motorokkal és pedálos Moszkviccsal, traktorok, retro lakóautók - elképesztő hely!
Vagy mondhatni tökéletes egy ilyen négynapos tábornak, amelynek az egyik napját látogattam meg, amire Miki kettő versenyszámot talált ki az esti sztéksütésen kívül. (A Hortobágy Angus jóvoltából, tervezem, hogy felkeresem őket!)
A pick-up tolás közepesen szívatós, a férfi versenyzőknek a platót elfoglaló két biológiai jellegű nehezékkel (Miki és Debreczeni Gábor Superbody bajnok, aki szintén nem könnyűsúlyú) kellett megküzdeni, a lányoknak üresen.
A délutáni programban pedig két vízi objektum között kellett traverzeken függeszkedve átmászni oda-vissza, ahol benne volt a pakliban, hogy esetleg beleesik a vízbe egy-egy versenyző. Végül aztán egy-egy versenyző nem esett bele, szóval ha matematikailag kerekítünk, akkor mind.
Debreczeni Gabi abszolúte tökéletes partner az ilyen mókás programokhoz, hiszen dús fantáziája által képzett vidám poénok és ehhez méltó habitusa abszolúte feldob minden rendezvényt.
Úgy is voltam vele reggel, hogy ugyan alig bírtam felkelni, mert rajtam volt még a kóma, de összekaptam magam és irány Makó! (Na ezt Gabi is mondhatta volna!)
képek: én
Debreczeni Gábor Gladiátor lesz?
Fekete Miklós (ez erősember-celeb fia, nem a MERSZ-es barátom) Gladiátor tábort szervez, amibe meghívta Debreczeni Gabit, nyilván a fizikai adottságai és edzésmúltja, meg persze a személyisége miatt - de ne versenyzőnek!
A négy napos versenysorozat szereplői csapatokat alkotnak és vicces kihívásokat kell teljesíteniük erő/állóképesség jelleggel, de lesz pl. főzés is A keddig napon a műsort Gabi fogja vezetni és csak reménykedhetünk, hogy nem süti el túl sokat egyedi vicceinek széles repertoárjából, mert a versenyzők nem tudják teljesíteni a feladatokat.
Szóval nem lesz azért gladiátor,
de ő lesz a (hangulati) radiátor!
foto: Végh Zoltán
Versenyfelkészülés nyaralás alatt?
Domavári Gergő élete saját bevallása szerint nem egy akciófilm. Dolgozik, eszik, pihen és várja a versenyszezont, aminek alárendelve kevéssé izgatják a turisztikai látványosságok, cseppet sem jön izgalomba, hogy Wizzair-platinakártyája legyen.
Épp azért szoktak az emberek nyaralni, hogy kikerüljenek a hétköznapi mókuskerékből. Nem tudom Gergő barátnője mennyire igényli a témát - a nőket ismerve valószínűleg nagyon - de itt jön képbe az, hogy a versenyfelkészülés miatt el kell engedni.
"Nem megyek nyaralni pont a felkészülés miatt, mert ebben az időszakban csak erre akarok fókuszálni. Nyilván meg lehetne oldani, de az én mentalitásomba ez nem fér bele." - mondta Gergő, és szerintem ehhez nem kell hozzátenni semmit.
képek: én
Tóth vs. Majoros
Tóth Zsuzsanna 17 éve Angliában él, éppen egy térdsérülésből tér vissza és nem utolsó szempont, hogy értelemszerűen magyar színekben versenyez. Kicsit idősebb és rutinosabb Krisztánál, 36 éves.
A teljes mezőny 12 fős lesz, német, amerikai, dél-afrikai, lengyel. svájci, bolgár, ausztrál, skót,spanyol és horvát versenyzőkkel, ténylegesen a legjobbakkal.
A két magyar versenyző vetélkedése nyilván jó értelemben vett hype, a hangulat természetese nem ellenséges, hanem sportbaráti, ráadásul nem csak egymással, hanem komoly nemzetközi mezőnnyel is küzdenek.
Halálos ágyon fogant VB cím
Csak a legdurvább történetet emelném ki most: 2019-ben autóbalesete volt. Vele volt a fia is, aki szerencsére nem sérült meg, de Miki kómába esett. Az orvosok teljesen lemondtak róla, de 2 nap múlva felébredt. Akkor még úgy volt, hogy az egyik kezét nem fogja tudni mozgatni, az is kérdéses volt, hogy mentálisan rendbe jön-e. Annyira durva volt, hogy a Mikit operáló orvos könyvet írt az esetről!
Ozy, Miki és Darázs Ádám
Szerencsére szoros barátság fűzte Ozyhoz (Szabó Ozor sokszoros parafekvenyomó és szkander bajnok, a para erősportolók atyja), aki biztatta, hogy készüljön fel még egy fekvenyomó VB-re.
Ebben a reménytelen helyzetben senki sem hitte, hogy Miki egyáltalán ép lesz, nemhogy versenyezni fog, de Miki felállt és készült. Nem kérdés, mennyire nehéz lehetett ez.
Ozy 5 héttel a verseny előtt halt meg. (Hihetetlen, de már 5 éve.)
Idézem Mikit: "
az ő tiszteletére végig csináltam az egész felkészülést pedig borzasztóan nehéz volt. Nem is annyira fizikailag, mint mentálisan. Ja, és mindezt úgy hogy otthon edzek/edzettem a garázsomban/udvaromban saját és barátaim által készített gépeken/eszközökön."
Szerintem itt is jelen voltam, talán Bük-ön készült ez a kispolszkicipelős kép, olyan 21 éve
Szóval poraiból felkelt a Topolyai Főnixmadár (Miki Bácska-Topolyán éll, Vajdaságban) és meglett az ötödik fekvenyomó világbajnoki cím.
Sok év után idén találkoztunk volna a Muscle Beachen, Miki csak ezért eljött volna, de az ismert okok miatt nem megyek, így ez a találkozó okafogyottá vált. Viszont valószínűleg én megyek majd hozzá, mert minimum, hogy egy BB.Rádióval indítsunk. És rendesen alig várom, hogy találkozzunk!
30 éve nem volt ilyen eredmény!
Most azonban taktikusan még feljebb ment, női Bodybuilding kategóriába, ahol a maximális izmosság ellen próbál kisebb tömeggel, de esztétikával küzdeni.
Az őszi szezont már megkezdte most a nyárban, méghozzá Portugáliában, Estorilban a Mr. Big Evolution Pro-n. Nem egy kellemetlen úticél, ráadásul a színpad is forog, jelentős profi verseny ez. De tavaly talán ha két indulót láttam női testépítésben - éppen kint voltunk Szmereka Laci miatt.
Idén azonban rendes mezőny volt, pláne ahhoz képest, hogy a női testépítés azért nem egy könnyen eladható kategória, mivel akad versenyző, aki meghaladja a legtöbb ember esztétikai toleranciáját. Az idei mezőny nem csak számszerűleg volt sokkal jobb és Alida megszerezte az előkelő harmadik helyet - ezzel azonban sajnos felfoghatatlan módon nem jár még Olympiai kvalifikáció.
Hogy a történetet kontextusba helyezzük, tudni kell, hogy Szikszai Gabi óta, azaz bő harminc éve senki sem ért el dobogós helyezést profi női testépítő versenyen. Úgyhogy Alida most kissé történelmet írt.
Vele volt egyébként Jenei Pisti, aki nagyon lelkesen próbált segíteni a verseny előtti kritikus időszakban és képes volt miatt kiutazni Portugáliába, pedig neki ez az egészségi állapota miatt is kihívás. Ugyan Alidát Molnár Peti készíti, de Pisti támasza most nem jött rosszul.
Innen irány az őszi szezon, hátha teljesül Alida Álma: kijutni az Olympiára!
foto: az edzőtermi képeket én lőttem, jóval a verseny után.
Pethe Sári kitalálta a tuti sütizős/pizzázós trükköt
Ez azért is érdekes, mert bár minden versenyzőnek drukkolunk hogy minél nagyobb sikereket érjen el és nagyon jó, hogy végre pár éve egyáltalán van lehetőség profi kártyát szerezni akár Budapesten is, legtöbben nem mérik fel a lehetőségeiket és nem értik, hogy a profi kártya egy belépő a profi világba, nem pedig egy cím.
Mivel a profi versenyzés költségei nagyságrendekkel odébb vannak, így nagyon gyakran a profi kártya megszerzése véget is vet a karriernek. Sári esetében ezt win-win szituációnak gondolom, mert azt se bánom, ha amatőr marad.
Egyelőre ez így is lett, viszont ez semmit sem csökkent amatőr pályafutásának érdemein, mert neki aztán tényleg kezd komoly múltja lenni.
A milánói hétvége csúcspontja azonban kétségtelenül az igazi olasz pizza kipróbálása (nincs csalódás) és az olasz édességek.
"Annyira finom volt, hogy kifolyt a nyálam az asztalra" - mesélte Sári, és aki egy komolyabb diéta közelébe került valaha, megpróbálja egy pillanatra vele együtt örülve átélni ezt az élményt.
Mert ez a legkevesebb, amit megérdemel azok után, hogy komoly női kategóriában tartja a frontot.